سفارش تبلیغ
صبا ویژن
وبسایت دانستنی های عجیب
   مشخصات مدیر وبلاگ
 
  لوگوی دوستان
 
    آمارو اطلاعات

بازدید امروز : 2
بازدید دیروز : 54
کل بازدید : 38402
کل یادداشتها ها : 122

نوشته شده در تاریخ 98/9/11 ساعت 2:46 ع توسط مینا


1 مزایای سلامتی تأثیرگذار از ماهی قزل آلا

 

 

ماهی قزل آلا یکی از مواد مغذی موجود در کره زمین است.

 

این ماهی پرچرب ماهی پر از مواد مغذی است و ممکن است عوامل خطر ابتلا به چندین بیماری را کاهش دهد. همچنین خوشمزه ، همه کاره و به طور گسترده ای در دسترس است.

 

در اینجا چند مزیت شگفت انگیز سلامتی از ماهی قزل آلا ارائه شده است.

 

1. سرشار از اسیدهای چرب امگا 3

ماهی قزل آلا یکی از بهترین منابع اسیدهای چرب امگا 3 زنجیره ای طولانی EPA و DHA است.

 

یک وعده 3/5 اونسی (100 گرم) از ماهی آزاد دارای 2.3 گرم اسیدهای چرب امگا 3 با زنجیره بلند است ، در حالی که همان بخش ماهی آزاد وحشی حاوی 2.6 گرم (1 ، 2) است.

 

برخلاف بیشتر چربی های دیگر ، چربی های امگا 3 "ضروری" محسوب می شوند ، به این معنی که باید آنها را از رژیم غذایی خود دریافت کنید زیرا بدن شما نمی تواند آنها را ایجاد کند.

 

اگرچه هیچ مقدار توصیه شده روزانه (RDI) اسیدهای چرب امگا 3 وجود ندارد ، بسیاری از سازمان های بهداشتی توصیه می کنند که بزرگسالان سالم حداقل 250 تا 500 میلی گرم از EPA و DHA ترکیبی در روز مصرف کنند (3).

 

EPA و DHA دارای چندین مزیت بهداشتی مانند کاهش التهاب ، کاهش فشار خون ، کاهش خطر ابتلا به سرطان و بهبود عملکرد سلول هایی که شریان های شما را ردیف می کنند اعتبار گرفته شده است (منبع 4Trusted ، 5Trusted Source ، 6Trusted Source ، 7Trusted Source، 8Trusted منبع)

 

تجزیه و تحلیل در سال 2012 از 16 مطالعه کنترل شده نشان داد که مصرف 0.45-4.5 گرم اسیدهای چرب امگا 3 در روز منجر به پیشرفت چشمگیر عملکرد شریانی (منبع 8Trusted) شد.

 

علاوه بر این ، مطالعات نشان داده اند که دریافت این چربی های امگا 3 از ماهی ، سطح بدن را به همان اندازه مؤثر با مکمل های کپسول روغن ماهی افزایش می دهد (9Trusted Source ، 10Trusted Source).

 

درمورد چقدر ماهی برای خوردن ماهی ، مصرف حداقل دو وعده ماهی ماهی در هفته می تواند به رفع نیازهای اسیدهای چرب امگا 3 شما کمک کند.

 

خط پایین:

ماهی قزل آلا سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 با زنجیره بلند است ، که نشان داده شده است باعث کاهش التهاب ، کاهش فشار خون و کاهش عوامل خطر برای بیماری می شود.

2. منبع عالی پروتئین

ماهی قزل آلا سرشار از پروتئین با کیفیت بالا است.

 

مانند چربی های امگا 3 ، پروتئین یک ماده مغذی اساسی است که باید از رژیم غذایی خود استفاده کنید.

 

پروتئین نقشهای مهمی در بدن بازی می کند ، از جمله کمک به بدن شما در بهبودی بعد از آسیب ، محافظت از سلامت استخوان و حفظ توده عضلانی در هنگام کاهش وزن و روند پیری
طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ